Opublikowany w Obrazy

Planeta Bieszczady

Znacznie chętniej podróżuję w wyobraźni niż w realnym życiu. Wyprawa na drugi koniec Polski to dla mnie przedsięwzięcie logistyczne na miarę lotu międzyplanetarnego. Nie mam natury globtrotera. Nieprzetarte szlaki pozostawiam miłośnikom przecierania. Lubię lotniska, samoloty i ciepłe kraje. Nie znoszę autobusów i przesiadek. Od dziecka cierpię na chorobę lokomocyjną. Nie przepadam też za improwizacją. W nowym miejscu zawsze szukam czegoś, co kojarzy mi się z domem i rutyną, dając poczucie zakotwiczenia. Taki walor ma dla mnie dobra kawa z ekspresu. Zawsze wypatruję punktu, w którym można wypić aromatyczną kawę. Wyjazd w Bieszczady nie był moim marzeniem, ale okazał się koniecznością albo czymś w tym rodzaju. I tak znalazłam się na niewielkiej, zielonej i odległej planetoidzie.

Dziennik pokładowy

Na każdym kroku dostrzegam tutaj ślady obcej cywilizacji. Przyroda zagarnia wszystko, co spotka na swojej drodze. Dominuje. Przytłacza i pożera krajobraz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Roślinność nie przypomina tej z podręczników do przyrody. Jest jej brzydszą wersją. Nie pyszni się, nie zachwyca feerią barw.  Jest surowa.

Planeta Bieszczady

Rośliny mają swoje ponure tajemnice.

Planeta Bieszczady

Zmieniają się w zależności od pory dnia.

Planeta Bieszczady

Ten liść nie rósł nawet przy płocie czarodziejskiego ogrodu.

Planeta Bieszczady

Kwiat, chwast, czy owadożerca?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czy tu mieszka Alien?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Iglaki przejawiają cechy narcystyczne.

ukrytepejzaze

4 myśli na temat “Planeta Bieszczady

  1. Przyroda zawsze robi wrażenie i Twoje zdjęcia dokładnie to pokazują. Niedawno pisałem o noclegach w Bieszczadach dla ośrodka położonego w pobliżu Soliny, nad pięknymi jeziorami. Mam więcej chęci, aby się tam wybrać. Może uda się uzyskać zniżkę na nocleg!

    1. Dziękuję za komentarz :). Byłam niedawno w Solinie i nad Zalewem Solińskim, pięknie :). Szkoda tylko, że pogoda jest teraz kiepska – niestety sporo tutaj pada. Przyroda rzeczywiście zachwyca barwami. Bieszczady mają wiele uroku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.